JEDNODNIOWE WYJŚCIA W TATRY

Jednodniowe wyjścia w teren odbywają się zazwyczaj na obszarze naszych pięknych Tatr. Zróżnicowanie terenowe i formacje jakie podsuwają nam te góry zapewniają iście alpejski poziom i nieograniczone możliwości do eksploracji na splitboardzie oraz epickie zjazdy. Każde wyjście dobieramy do poziomu zaawansowania uczestników a priorytetem jest bezpieczeństwo. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu to możemy Ci go udostępnić z naszej wypożyczalni sprzętu splitboard.

Każde wyjście rozpoczynamy od przeszkolenia z zasad przemieszczania się w trudnym terenie, zapoznania ze sprzętem lawinowym, jego działaniem i obsługą. 

Ponad to nauczycie się:

  • posługiwać się sprzętem splitboard – składać, rozkładać, montować foki
  • poruszania się w górę, robić zakosów, trawersować zbocza, przemieszczać się i wybierać bezpieczną drogę
  • o rodzajach śniegu jakie możemy wyróżnić w Tatrach, o tym które są stabilne a na jakie powinniśmy uważać (gips, szreń, puch, firn, lodoszreń)
  • podchodzić i zjeżdżać w różnych rodzajach śniegu
  • wybierać bezpieczną linię zjazdu oraz dostosowywać technikę do panujących warunków

W zależności od warunków terenowych oraz kondycji uczestników, podczas jednodniowej wyprawy, będziemy mieli okazję na kilka podejść i zjazdów.

Koszt wyjścia: 500 PLN (sprzęt oraz szkolenie)

Oferta obejmuje: szkolenie splitboardowe, wypożyczenie sprzętu (deska, foki, wiązania, kije), lawinowe ABC (detektor, sonda, łopata), w razie potrzeby raki i czekan

Idziesz z nami w Tatry?